Αγαπητοί γονείς

Στο σχολείο μας θα λειτουργεί κάθε Τετάρτη Ειδική Διαγνωστική Επιτροπή Αξιολόγησης & Υποστήριξης  (ΕΔΕΑΥ) των μαθητών που έχουν ανάγκη υποστήριξης.

Η ΕΔΕΑΥ αποτελείται από τους/τις:

1. δ/ντή του σχολείου
  2. εκπαιδευτικό ειδικής αγωγής του σχολείου
  3. εκπαιδευτικό της τάξης
  4. κοινωνική λειτουργό
  5. ψυχολόγο

Η υποστήριξη παρέχεται μετά από υποβολή στο σχολείο σχετικής υπεύθυνης δήλωσης του γονέα.

Όσοι γονείς επιθυμούν τα παιδιά τους να λάβουν τη σχετική υποστήριξη, πρέπει να έρθουν σε επαφή με τον/την εκπαιδευτικό της τάξης που φοιτά το παιδί τους.

Πέρα από τα παραπάνω, όσοι γονείς επιθυμούν να λάβουν βοήθεια από την ψυχολόγο ή την κοινωνική λειτουργό για ατομικά ή οικογενειακά ζητήματα που τους απασχολούν, παρακαλούνται να έρθουν σε επαφή με το δ/ντή του σχολείου για να προγραμματιστεί η συνάντηση και χωρίς να χρειάζεται να του αναφέρουν άλλες λεπτομέρειες.

Όλες οι παραπάνω διαδικασίες είναι απόλυτα εμπιστευτικές.

ο δ/ντής του Δ.Σχ. Μ.Ευμοίρου

Θεοδοσιάδης Νικόλαος