[slideshow_deploy id=’824′]

Φέτος, όπως και κάθε χρόνο τα τελευταία χρόνια στο σχολείο μας, το Τμήμα Ένταξης επέλεξε να λάβει μέρος στην Μαθητική Εβδομάδα Δράσης της ACTIONAID “Πλανήτης 2030”.Μέσα από την Μαθητική Εβδομάδα Δράσης,μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί από όλη την Ελλάδα, παίρνουν θέση για τη  διασφάλιση της δικαιοσύνης και της ισότητας στον κόσμο.Η φετινή συμμετοχή είχε στόχο να δημιουργηθεί ένα φανζίν, ένα αυτοσχέδιο δηλαδή περιοδικό, που να μιλά για το πως ονειρεύονται τα παιδιά τον πλανήτη μας το 2030,τότε δηλαδή που θα είναι ενήλικες.Τα φανζίν όλων των σχολείων που θα λάβουν μέρος στην Δράση θα εκτεθούν ανάμεσα στις επιμέρους δράσεις που θα πραγματοποιηθούν στα πλαίσια του “Αθήνα Παγκόσμια Πρωτεύουσα Βιβλίου 2018” τον Απρίλιο στην Αθήνα. Τα παιδιά του Τμήματος Ένταξης με χαρά και δημιουργικότητα έφτιαξαν το δικό τους φανζίν.