Το πρόγραμμα κάθε τάξης περιλαμβάνει ΑΣΥΓΧΡΟΝΗ και ΣΥΓΧΡΟΝΗ εκπαίδευση.
ΑΣΥΓΧΡΟΝΗ: Κατά τη διάρκεια της ημέρας αναρτώνται νέες δραστηριότητες από τους εκπαιδευτικούς και λαμβάνονται από τους μαθητές οι προηγούμενες. Διορθώνονται, ανατροφοδοτούνται οι μαθητές και τους παρέχεται εξατομικευμένη υποστήριξη αν ζητηθεί ή κριθεί πως απαιτείται.
ΣΥΓΧΡΟΝΗ: Στη σύγχρονη εκπαίδευση οι μαθητές θα συνδέονται στην πλατφόρμα Webex και θα σινομιλούν ζωντανά με τον εκάστοτε εκπαιδευτικό.
Κάθε μαθητής/τρια θα λάβει το πρόγραμμα της τάξης του/της με τα απαραίτητα link κάθε εκπαιδευτικού για τις συνδέσεις τους στις πλατφόρμες τηλεκπαίδευσης.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα link που θα λάβετε δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση να τα αναρτήσετε ή να το κοινοποιήσετε σε άλλους μέσα από πλατφόρμες Κοινωνικής Δικτύωσης (πχ facebook, viber κλπ)